Bu ay oynayacak çok özel oyunlar var! Beklenen bir aksiyon-macera oyunu, önceden sadece Xbox’ta bulunan birkaç oyunun PlayStation’a gelmesi ve Moon Studios‘tan yeni bir Soulslike oyunu dahil olmak üzere Nisan 2024 oyunlarla dolu; bana güvenin. Oyunseverleri Bekleyen Muhteşem Nisan: 8 Yeni Oyun

İşte Nisan 2024’te göz atmanız gereken video oyunları:

Freedom Planet 2: GalaxyTrail tarafından geliştirilen popüler bağımsız oyun Freedom Planet’ın devamı niteliğindedir. Sonic the Hedgehog gibi klasik Sega Genesis oyunlarından büyük ölçüde esinlenen hızlı tempolu bir platform oyunudur. Devam oyunu ilk oyuna benziyor ancak çok daha keyifli bir deneyim sunan çeşitli iyileştirmeler içeriyor. Oyun bir süredir PC’de (Steam) mevcut olsa da, sonunda konsollara geliyor, böylece oyun topluluğunun geri kalanı oynama şansı yakalayacak.

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Switch Çıkış Tarihi: 4 Nisan 2024

Grounded: Bir zamanlar Xbox’a özel bir oyun olan Grounded, Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen büyüleyici bir hayatta kalma macera oyunudur. Oyuncular kendilerini böcek boyutuna küçülmüş olarak buluyor ve dev bitki ve hayvanlarla dolu tehlikeli bir arka bahçede gezinmek zorunda kalıyorlar. Bunu video oyunlarının “Sevgili İnsanları Küçülttüm”ü olarak düşünün. Görsel olarak çarpıcı ve karmaşık bir şekilde detaylı bir dünyada oyuncular, kaynak toplamak, barınaklar inşa etmek ve tehditkar böcekleri savuşturmak ve yüzeyin altında gizlenen gizemleri ortaya çıkarmak için aletler ve silahlar üretmek zorundadır. Şimdi oyun, yeni karakterler, modlar ve Yeni Oyun + modu gibi yeni özellikler ekleyen Fully Yoked DLC ile birlikte PlayStation 4, PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e geliyor.

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Switch Çıkış Tarihi: 16 Nisan 2024

No Rest For The Wicked (PC Erken Erişim): Daha bilmiyorsanız, Soulslike oyunlarının büyük bir hayranıyım ve No Rest for the Wicked, 2023 The Game Awards sırasında oyun ortaya çıktığından beri takip ediyorum. Bize her iki Ori oyununu da veren Moon Studios tarafından geliştirilen bu oyun, ekibin normalde üzerinde çalıştığı şeylerden bir ayrılma, ancak yine de oyun çevresindeki her şeye baktığınızda öyle düşünmezsiniz. Kaotik bir gelecekte geçen oyunda, oyuncular tehlikeli ortamlarda gezinme, acımasız düşmanlarla yüzleşme ve zorlu ve aksiyon dolu bir oyun ile sarılmış ahlaki belirsizliklerle dokunmuş karmaşık bir anlatıyı çözme görevini üstlenen sertleşmiş bir kahramanın rolünü üstleniyor.

Evet, bunu dört gözle bekliyorum. Hatta oynamak için iki gün izin bile aldım; bunu patronuma söylemeyin.

Nisan 2024 Oyunları

Nisan 2024 Oyunları

Platformlar: PlayStation 5, Xbox Series X|S, PC (Steam) Çıkış Tarihi: 16 Nisan 2024

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes: Efsanevi oyun geliştiricileri Yoshitaka Murayama (Suikoden I & II) ve Junko Kawano’nun (Suikoden I & IV) elinden çıkan bu JRPG, sıra tabanlı strateji oyun deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, altı karakterlik incelikle hazırlanmış bir savaş sistemine, titizlikle oluşturulmuş 2D sprite’lara ve 3D arka planlara, 100’den fazla oynanabilir karaktere sahip sürükleyici bir hikayeye ve oyunculara klasik JRPG’lerin modern bir yorumunu sunmak için tasarlanmış ilgi çekici bir oynanışa sahiptir.

Oyun, 2022’de piyasaya sürülen Eiyuden Chronicle: Rising’in olaylarını sürdürecek ve altı karakterlik bir savaş sisteminde 100’den fazla potansiyel kahramandan bir ekip oluşturacak. Klasik JRPG’lerin modern bir yorumunu sunan sıra tabanlı, stratejik savaşlara katılın, güzel 2D sprite’ları 3D arka planlarla birleştirin.

Platformlar: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Switch, PC (Steam) Çıkış Tarihi: 16 Nisan 2024

Tales Of Kenzera: Zau: Tales of Kenzera: Zau, oyuncuları canlı ve fantastik Kenzera diyarına sürükleyen kapsamlı bir açık dünya aksiyon-macera oyunudur. Tutkulu bir bağımsız stüdyo olan Surgent Studios tarafından geliştirilen ve EA Originals tarafından yayınlanan oyunda, oyuncular heyecan verici bir keşif, araştırma ve zorlu düşmanlara karşı destansı savaşlar yolculuğuna çıkacak. Dinamik dövüş sistemi, derin karakter gelişimi ve karmaşık bilgisiyle Tales of Kenzera: Zau, oyuncuları dünyanın genişleyen arazileri ve çeşitli kültürleri arasında kendi yollarını çizmeye teşvik eden zengin ve sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Eski kalıntılardan hareketli şehirlere kadar, oyuncular Zaun’un gizemlerini çözüp kaderini şekillendirirken sırlar ortaya çıkaracak, ittifaklar kuracak ve güçlü düşmanlarla yüzleşecek. Oyunseverleri Bekleyen Muhteşem Nisan: 8 Yeni Oyun

Platformlar: PlayStation 5, Xbox Series X|S, Switch, PC (Steam, Epic Games Store, EA Origins) Çıkış Tarihi: 23 Nisan 2024

Kaynak