Geçen senenin güçlü korku oyunu çıkışlarının ardından bu sene de 2024’te harika yapımlar serisi devam edeceğe benziyor. 2024, The Last of Us Part II Remastered ve Silent Hill 2‘nin yeniden yapımı gibi merakla beklenen oyunlar da dahil olmak üzere bazı önemli korku oyunu sürümlerini beraberinde getirmeye hazır. 2024’te Çıkacak Tüm Korku Oyunları (PS5, Xbox, PC, Switch)

Yaklaşan korku oyunlarının birçoğunun henüz kesin çıkış tarihi yok ve yıl içinde belirsiz tarihlerde piyasaya sürülmesi planlanıyor. 2024’ün ilk çeyreğinde, bazı gecikmelerin bazı sürümleri yılın ilerleyen aylarına doğru itebilme potansiyeli ile, S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl gibi merakla beklenen korku oyunlarının piyasaya sürüldüğünü göreceğiz.

Korku, oyun dünyasındaki en büyük veya en verimli tür olmasa da, 2024 hala bu türde bazı büyük oyunlar sunmayı hedefliyor. 2023’ün Dead Space, Resident Evil 4 ve Alan Wake II gibi oyunları içeren iyi karşılanan korku oyunlarının yenilemeleri ve devam filmlerinin ardından, 2024, Dredge ve Amnesia: The Bunker gibi daha küçük orijinal oyunların piyasaya sürülmesini görecek. daha aksiyon odaklı hayatta kalma korku oyunlarından daha fazla keşif veya metin tabanlı oyunlara uzanan türler.

2024’ün yaklaşan korku oyunlarının bazıları hikaye veya oyun tarzını gösteren fragmanlar almış olsa da, birçoğu hala kesin çıkış tarihlerine sahip değil, çoğu oyunun ilk çeyreğin dışında yıl içinde belirsiz tarihlerde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Killer Klowns From Outer Space: The Game veya S.T.A.L.K.E.R. 2 gibi bazı oyunlar, 2023’ün başlarında veya daha erken tarihlerde piyasaya sürülmek üzere duyurulmuştu, ancak o zamandan beri 2024’te belirsiz tarihlere ertelendi. 2024’ün aksiyon oyunlarında olduğu gibi, yılın bazı sürümleri muhtemelen gerçek sürümlerine yaklaştıkça yeni duyurulabilir. 2024’te Çıkacak Tüm Korku Oyunları (PS5, Xbox, PC, Switch)

2024 Korku Oyunları

2024 Korku Oyunları

Tüm Korku Oyunları 2024’ün İlk Çeyreğinde Çıkacak
1 Ocak – 31 Mart Arasında Yayınlanacak Korku Oyunları

2024’ün şu an onaylanmış korku oyunu çıkış tarihlerinin çoğu, The Last of Us 2 Remastered, The Outlast Trials ve S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl gibi çok popüler veya uzun zamandır beklenen oyunlar dahil olmak üzere ilk çeyreğe ait. Önemli olarak, yılın ilk birkaç ayında piyasaya sürülmesi planlanan korku oyunlarının birçoğu, ana oyunla karşılaştırıldığında daha fazla oynanabilir karaktere izin veren yeni bir roguelike oyun modu “No Return” ile birlikte oyunu PlayStation 5’e getiren The Last of Us 2 Remastered gibi port’lar, remaster’lar veya Outlast Trials’ın durumunda uzun bir Erken Erişim döneminden sonra tam bir sürüm olarak diğerleri ise, özellikle S.T.A.L.K.E.R. 2 gibi, onları yılın ilerleyen aylarına yerleştirecek gecikmelerle karşılaşabilir.

Muhtemelen ilk çeyreğin en büyük sürümü, oyunu PlayStation 5’e daha gelişmiş görseller ve ana oyundan daha fazla oynanabilir karaktere izin veren yeni bir roguelike oyun modu “No Return” ile birlikte getirecek olan The Last of Us Part II Remastered’dır. Banishers: Ghosts of New Eden, korku estetiği ile aksiyona çok daha yakın olması açısından The Last of Us’a benzer, ancak yine de geliştirici Don’t Nod’un geçmiş çalışmalarının (Life Is Strange, Vampyr, Justan) hayranları için özellikle dikkat edilmesi gereken bir oyun olabilir. 2024’te Çıkacak Tüm Korku Oyunları (PS5, Xbox, PC, Switch)

2024’ün ilk çeyreğinde çıkış yapması planlanan korku oyunlarının güncel listesi aşağıdaki gibidir:

Oyun Adı Çıkış Tarihi Platformlar Dreadout 2 18 Ocak Switch (port) The Last of Us Part II Remastered 19 Ocak PS5 Banishers: Ghosts of New Eden 13 Şubat PC, PS5, Xbox Series X/S Spirit Hunter: Death Mark II 15 Şubat PC, Switch, PS5 The Outlast Trials 5 Mart PS4/5, Xbox One & X/S Ib 14 Mart PS4/5 (port) Alone in the Dark 20 Mart PC, PS5, Xbox Series X/S S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl 2024 Q1 PC, Xbox Series X/S

2024’ün ilk çeyreğinden sonra şu ana kadar kesin olarak onaylanmış çıkış tarihi almamış korku oyunları yok, yalnızca daha önce duyurulan iki oyun potansiyel olarak ikinci çeyreğe denk geliyor. İlki, klasiklerden ağır şekilde ilham alan geliştirici Red Soul Games’in üçüncü şahıs korku oyunu Post Trauma. Şu anda oyun için yayınlanan birkaç fragman, klasik Silent Hill ve Resident Evil oyunlarına büyük benzerlikler taşıyan bulmaca, sabit kamera açıları, keşif ve savaşın bir kombinasyonunu sergiliyor. Ancak şu an oyun, 2024 Baharı dışında onaylanmış bir çıkış tarihine sahip değil.

The Chinese Room geliştiricisinden Still Wakes the Deep, gizemli bir şekilde batmış bir petrol platformunu keşfetmeyi konu alan birinci şahıs oyunudur ve “2024 başları” için onaylanmamış bir çıkış tarihine sahiptir. 2024’te piyasaya sürülmesi planlanan diğer bazı korku oyunlarının aksine, Still Wakes the Deep, tıpkı The Chinese Room’un daha önce piyasaya sürdüğü Amnesia: Machine for Pigs ve Dear Esther gibi oyunlara benzer şekilde yalnızca keşif ve hayatta kalmaya odaklanarak hiçbir savaşa yer vermez.

Oyun Adı Çıkış Tarihi Platformlar Post Trauma 2024 Baharı PC, Xbox, PlayStation (konsolların nesli belirtilmemiş) Still Wakes the Deep 2024 Başları PC, Xbox Series X/S

2024'te Çıkacak En Korkunç PC Oyunları

2024’te Çıkacak En Korkunç PC Oyunları

2024’ün İkinci Yarısında Çıkış Tarihi Onaylanmamış Korku Oyunları

2024’ün ikinci yarısında şu ana kadar hiçbir korku oyunu onaylanmadı, şu anda duyurulan oyunların çoğu belirsiz 2024 çıkış tarihlerine sahip. Bu, daha önce 2023 Game Awards’ta duyurulan Supermassive Games’in (Until Dawn, The Quarry) yaklaşan The Casting of Frank Stone ve biraz tartışmalı Bloober Team (Layers of Fear, The Medium) yapımı Silent Hill 2 remake’i ile birlikte Dark Fracture ve Hollowbody gibi daha az bilinen birçok oyunu da içeriyor. Bu oyunların birçoğunun, özellikle daha küçük stüdyolardan çıkanların, konsol çıkış durumu şu anda onaylanmamış durumda.

Daha yüksek profilli oyunların dışında, Slitterhead, Silent Hill hayranları için ilginç olabilir – Bokeh Game Studio tarafından geliştirilen Slitterhead, orijinal Silent Hill’in yönetmeni ve yaratıcısı Keiichiro Toyama tarafından çalıştırılıyor olma avantajına sahip ve benzer bir üçüncü şahıs oynanışına sahip olsa da daha fazla aksiyon odaklı görünüyor. Ancak Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 gibi diğer oyunlar, Bloodlines 2’nin özellikle orijinal 2020 çıkış tarihinden itibaren büyük ölçüde ertelenmesine neden olan zorlu bir geliştirme döngüsüyle karşı karşıya kaldığı için daha az umut verici. 2024’te Çıkacak Tüm Korku Oyunları (PS5, Xbox, PC, Switch)

Aşağıdaki tablo, 2024’te (bazı durumlarda piyasaya sürülecek veya piyasaya sürülmesi varsayılan) onaylanmamış çıkış tarihli oyunları listeler:

Oyun Adı Platformlar The Bunny Graveyard Switch Bye Sweet Carole PC, Switch, PS4/5, Xbox One & Series X/S The Casting of Frank Stone PC, PS5, Xbox Series X/S Clock Tower PC, Switch, PS4/5, Xbox One & Series X/S Dark Fracture PC, PS4/5, Xbox One & Series X/S Hollowbody PC Infestation: Origins PC John Carpenter’s Toxic Commando PC, PS5, Xbox Series X/S Killer Klowns From Outer Space: The Game PC, PS5, Xbox Series X/S Little Nightmares III PC, Switch, PS4/5, Xbox One & Series X/S Paranormal Tales