» Sunay Akyn şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)
İlyas Tan
4.3.2009 tarihinden bu yana şiirkolik.

Yaş: 51
Cinsiyet: Bay
Yaşadığı Şehir: Isparta
Meslek: Çalışmıyor
Öğrenim: İlköğretim
Seviye: Onaylı Üye


Kendisi için şu cümleleri kullanmış:
ilkokulu 8 yılda bitirdim..Matematik sevmem ! Psikoloji uzak olsun..Anam babam bu çocuk adam olmaz derlerdi haklılarmış galiba.! Daha yeni anladım..!Dağda çobanlık yaparım...arasıra şehire iner okumuş insanlara bakarım...Ahhhh, bir okuyabilseydim der, onları görünce dağlara dönmeye karar veririm. Benim sürülerim yörenin en güzel sürüsüdür...şehirde beslenenlere benzemez...!
Şunları yapmaktan hoşlanırmış:
sabah sıcacık süt yanında yufka ekmek kızarmış sobanın üzerinde, hafif tereyağı, biraz koyun peyniri...arkasından dağ çayı... üzerimde kepenek elimde uzun bir değnek, eşşeğin sırtında ayaklarım yere sürünerek dağ bayır aşmak..Yalnız eşşeğimin semeri tahtadan altından değil..Kekliğin sesini duyabilmek için pınar başında saatlerce beklemek... En sevmediğim de bizim çoban ehmetin benim yanıma aldığım çıkından bihaber olup benden önce açması cigaralarımı zula edip beni kendisine yalvarttırması..
Şiir için şöyle demiş:
bana göre şiir dağda çobanın diline doladığı sevda türküsüdür... Şehirde yaşayanların türküsü bizimkine göre biraz farklı onlar ağzının ucu ile söylüyor gibi, bizse içimizden geldiğince, hissederek söyleriz...Bizim elimizde mikrofon olmaz küçük bir dal parçası işimizi görür...

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri