» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

02.07

2017

Benim Hayatım - 1 Çocukluk Yıllarım

Hüseyin Arınmış
10.12.1983 yılında Ankara ilinin Ayaş ilçesinin Feruz köyünde Yoksulluk fakirlik ve herşeyden yoksun bir şekilde köy evinde ebe eşliğinde dünyaya geldim. Göbek bağımı nur içinde yatsın bir tanecik babaannem kesmiş.

2 kardeşiz benden bir yaş büyük abim var. Abimde benim gibi yoksulluk fakirlik ve herşeyden yoksun bir şekilde köy evinde ebe eşliğinde dünyaya gelmiş.

İlkokulunu çoğu sarhoş gezen ve o kadarda iyi Ömer hocamın eğitimi ile ilkokul 1.sınıf 2.sınıf 3.sınıf 4.sınıf ve 5.sınıf bir sınıfta öğrenimimi tamamladım.

Annem çoğu zaman gündelik yeğmiye ile ırgatlığa gider bende abimle büyük baş ineklere civciv ve tavuklara bakardık.

İlkokulu başarılı bir şekilde köyde bitirmiş ve ortaokul için ilkokul öğretmenimiz Ömer hocamızın tüm ısrarlarına rağmen taşıma eğitim ile Ayaş ilçesine yazıldım.

Babaannem bir başka severdi bizi. Bir taneydi dul başına 6 oğlan 1 kızını evlendirmiş Osmanlımı Osmanlı Paşa'nın emine idi dediğim gibi bir tane idi. Bizi çok sever ben ölünce mezarının başında hep bana okuyun derdi.

Babam mevsimlik işte çalışır hep işten çıkarılma korkusu ile yaşardık. Çok iyi bir adam hemde çok iyi bir babadır babam Allah uzun ömürler versin başımızdan rabbim eksik etmesin inşallah.

Annem çok sinirli tam bir Anadolu kadını çalışkan dürüst ve çok da iyi bir anne anneme Allah uzun ömürler versin başımızdan rabbim eksik etmesin inşallah.

O yıllarda herkes şehire gider alışveriş yapar ve biz abimle hep onlara bakardık. Annem ise ayda bir veya iki ayda bir şehire gider bisküvi alır ve biz abimle o kadar mutlu olurduk ki tarifi mümkün değildi.

Hiç oyuncağım olmadı. Keza abiminde öyle Hiç park bilmedim. Hiç oyuncaklar la tanışmadım. Ama ineklerle civcivlerle tavuklarla o kadar mutluydum ki tarifi imkansız.

Orta okul 1. Sınıf 1. Dönem sona ermiş sömestir tatili gelmişti. Sömestir tatilini boş geçirmemek için öğleye kadar kuran kursuna gider kuran kursundan sonra ise ineklere civcivlere tavuklara bakardım . Annem ise daha önce söylediğim gibi gündelik yevmiye ile ırgatlığa giderdi.

Devamı Gelecek...

Hüseyin Arınmış

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 4 öyküsü bulunmaktadır.

Hüseyin Arınmış yetkili üye konumundadır.


Hüseyin Arınmış öyküleri

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri