» Ümit Yaşar Oğuzcan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

17.01

2016

Sadık

Hüseyin Temir
Sadık'a edilmedik hakaret, yapılmadık davranış kalmamıştı.Kimisi çirkinliğiyle alay etti, kimisi başarısızlığıyla. Toplum içinde hep rezil düştü.
Fakat bu gibi şeyleri normal bir insan yaşasa hayata küsüyordu.Sadık ne yapıyordu biliyor musunuz? Sadece gülüyordu.
Bir gün Sadık'a dedim ki ''Sadık, bütün bu insanlara rağmen nasıl gülebiliyorsun?'' Şöyle içten bir gülümsemeyle gözlerime baktı ''Çünkü onlar bu şekilde konuştuğunda sanki karşımda boynuna çan geçirilmiş değişik meğişik bir hayvan oynuyor gibi görüyorum'' dedi.
''Sadık, sen yaşamayı bilen bir insansın'' dedim. Yine güldü ve
''Bilmem, ama ben her zaman gülerim. Benim yüksek bir makama ihtiyacım yok, çok güzel bir yüze ihtiyacım yok... Şurda en iyi ihtimalle yüz yıl sonra şu an yaşayan bütün insanlar ölmüş olacak. Mezarda böceklere yem olacak yüz güzel olsa ne, çirkin olsa ne veya çok çalışıp iyi bir makam sahibi olsam ne, olmasam ne. Ben çirkinliğime ,başarısızlığıma ,aldatıldığıma veya bu sözde akıllıların söylediklerine dert yansam yaşamamam ve intihar etmem gerekirdi. Bana göre bir insanın ömrü güldüğü ve mutlu olduğu anlar kadardır. Bu mantıkla düşündüğümüzde şu karşımdaki insanların ömrü de en fazla bir yıldır. Zavallılar yaşadığını zannediyor'' dedi, ve gülerek yanımdan uzaklaştı...

Hüseyin Temir

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirkolikte kayıtlı 17 öyküsü bulunmaktadır.

Hüseyin Temir yetkili üye konumundadır.


Hüseyin Temir öyküleri

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri