» Fazıl Hüsnü Da?larca şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni!)

10.05

2010

Büyülü Dans

Sinem Belge
Işıltılı bir gece,muhteşem bir görkem.Tüm kadınlar su gibi tenlere ipek ve saten kumaşlardan elbiseler giymiş,mücevherlerinin parıltıları ise en az gecedeki ışıklar kadar göz alıcıydı.Yüzlerindeki yalan gülümsemeler ise erkekleri baştan çıkarmaya yetecek kadar iyiydi. O geceye bende davetliydim.Sahte gülücük satan ve sürekli aldıkları lüks kıyafetlerinin ve arabalarının markası konuşan kadınların arasında olmak istemesem de bu dansı kaçırmak istemiyordum.Daha önce hiç dans etmemiştim fakat fırsat buldukça izlemeyi seviyordum ve yaptıkları tüm hareketleri ezberlemiştim.Saat 10:00...Hemen giyinip arabaya binmeliyim ki dansı kaçırmayım diyerek acele ile kırmızı dar saten sırt dekolteli elbisemi giyip çıktım. İndiğimde o gösteriş gerçekten beni çok etkilemişti.İçeri girdiğimi gördüğüm kadınlar tahminlerimin kesinlikle çok doğru olduğunu gösterdi bana.İzlediğim filmlerdeki gibiydiler. Dans için herkes çok heyecanlıydı.Aşkın dansıydı.Kapıdan giren bir adam gözlerimi ona çevirmemi sağlayacak kadar karizmatikti.Ve lükse düşkün kokoş kadınların ve onları etkilemek için uğraşan erkeklerden çok farklı biri olduğunu belli ediyordu.Dans başladı piste çıkan çiftler sanki biraz önce birbirleri ile tanışmak için can atan gülen çiftler değillerdi. Hepsinin yüzleri asık ve sadece yere bakarak dans ediyorlardı.Sıkılmaya başlamıştım çünkü benim hayalimin dansı böyle yapılmıyordu.Kafan asla yere bakmamalı çükü dansım güçtü. Yüzünde hep tebessüm olmalı ki pozitif enerji verebilesin.Biraz izledikten sonra çıkmak istedim ve tam çıkacağım sırada omzuma dokunan bir el...

-Dansın büyüsünü dağıtalım mı?

-Evet bunu isterim çünkü buradakiler bu dansı bilmiyorlar.(daha önce hiç dans etmemiştim oysa nasıl böyle bir cevap verdim bilmiyorum)

Ellerimi ellerinin arasına aldığındaki içimdeki ılık bir rüzgar saçlarımı savuruyordu. Ezberlediğim hareketleri unutmuş sadece onun gözlerine bakarak dans ediyordum.Bacaklarım bacaklarına değdiğinde kalp atışlarım hızlanıyor.Kalbimdeki kuşlar tek tek uçuyordu salonun kubbesine.Dansın resimini çiziyorduk o an.Belki de hayatımızdaki başlangıca hayalimin dansıyla başlamıştık.O tuttuğum eli hiç bırakmak istemiyordum.Sardığı belimdeki kuvvet hiç arkamdan yok olmasın istiyordum.Dans bitti.Aldığımız alkışlar ikimize mest etmişti ve verilen hediyede gerçekten o gecenin bize hatırasıydı.Hayatımın ilk büyülü dansı onu bana hediye etmişti.Şimdi ise iki yaşlı pencerenin önünde bir apartmanın 1 katından dansa giden çiftleri izliyoruz.Salon evimizin hemen aşağısındaydı.Aşkın büyüsümüydü bize sarıp sarmalayan dansın büyüsümüydü onu tartışıyoruz bu koca bunakla.:)


Sinem Belge

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: dans-aşk-büyü-etki-tutku-his

Öykü için yorumlar

Bu öyküyü sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri