» Yılmaz Erdoğan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

24.08

2017

İnsan ve sevgi

Muammer Sungurtaş---İnsan duygularıyla ve sevgisiyle karışıp akan bir su gibidir. Hem seven hem de nefret eden hem de sevgisine yön veren isterse nefretine dizgin vuran sevgisiyle yol bulandır, hem her suyu bulandıran hem de bulandırdığı suyu durultandır. İnsan sevgisinden ayrılamaz ama bulandırdığı fikir denizinde sevgisinden ayrılmış sanılandır. İnsan duyguları ile sever, öfkesiyle kızar nefsine yenilip küser sevgisiyle barışır, nefretiyle döver, öfkesiyle söver, nefsiyle çatar, sevgisiyle affeder, kiniyle bozar, hayalleriyle uyur, düşleriyle uyanır, umutlarıyla inanır, hayalleri ile renkten renge boyanır.
--- insan acılara umutlarıyla dayanır, hayalleri ile ölür, severek ve sevgisiyle tekrar dirilir, severek hasta olur sevgilisinden şifa bulur. İnsan alleminin varlığında her şeyi ama her şeyi sevgi ve saygıda bulur. İnsanlara saygı duyan seven insan sevgiyle buluştuğu gibi saygıla sevgi ile sevgilisi ile de buluşur.
--- İnsan akıp giden su misali akarken karışır, aktığına karışır kuru olan her yeri yeşertir gül bahçesine çevirir sevgisi sayesinde çorak gönülleri ve de kalpleri saygısı ile gül-hane yapar. Sevgisiz ve saygıdan nasibini almamış olanlar ise çölde tek başına kalan kuru bir dal gibidir.
24 Ağustos 2017

Muammer Sungurtaş

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: sevgi-saygı-hatırlatma

Şiirkolikte kayıtlı 45 yazısı bulunmaktadır.

Muammer Sungurtaş yetkili üye konumundadır.


Muammer Sungurtaş denemeleri
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri