» Can Yücel şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

01.04

2017

Akis

Dilara Aksoy


Kendimi kendimden saklıyormuşum meğer; ayıp olmasın diye harcadığım suskun zamanlar, kattığım gizemlerin ardı sıra sobeliyormuşum yalnızlığı. En çok kendine geç kalır mı insan? Bunu yorgun gözlerim ve şifasını kendimde aramaktan vazgeçtiğim yorgun ruhum biliyormuş bir tek.

Ben, ürkekliği aynasında akis nağmeleriyle coşan cesur oyuncusuyum hayatın. Aslında tütsünün sarhoşluğunda sayıklamalı akisler bulduruyorum hayata. Meğer kendime öğretiyorum en çok kendimden kaçak bir korkak olmayı.

Saniyeler içerisinde hayatın rengi değişirken siyahı daha çok sevmeye başlıyorum. Kendimi kendimden kaçırıyorum sobeleyemediğim faka basan zamanlarımdan arsız bir müebbet hapsiyle... Kimse güzel değil; güzelliği belasında saklı kalan acılarını ısırıp güzelliklere yol açamadıkça.

İşte yine kambur halimin feryadını Müslüm babanın yokluğundan kaçırıyorum. Bir arabesk müzik giriyor mutsuzluğuma, perdeyi açan yaramaz çocukları kovalayıp kendi çocukluğuma küfrediyorum. Zaten büyüdükçe küçülmekteydi hayat, taşan gururumun misafir geleceğinden öpüyorum.Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: yalnızlık-ayna-hayat

Şiirkolikte kayıtlı 290 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri