» Attilâ Ylhan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

25.03

2017

Münzevi Uçurum

Dilara Aksoy

Bu öykü, 26.03.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Bir günün başlangıcında hayat değer satırlarıma ve bir günün sonunda değmekte olan gökyüzü bir kez daha uğrar umudumun arsız kanatlarına; önce yağmur değdi sanır ıslandığıma üzülürüm şemsiyesiz bir hayatın korkak ıslanışlarına kanmakta olan gönlüm mü?

Sazımın gamından fikrimin belasından ve dostluğumun yok oluşundan sezerim yağmurun değmediğini. Hiçbir şey gözlerimin değdiği hüzün kadar katmaz bana ıslanmak çaresizliğini. Büyüdüm sanıp yanılırım ve bir kez daha gözlerimi kapattığımda hayata gülücük saçmak deryasında ümitsiz ümitlerimi satarım. Cebimde leş düğümler, kendimi sadece kendime bağlayacağım... kavgamız niyetlenmiş de gidiyor sanırım; yine yanılırım.

Çamurlarının izinden, güneşinin kirpiklerinden, gökyüzünün mavisinden kaçırırım kendimi. Mendiller bile sorar isimsiz hasretimizin nedenini. Hayatı hiç yaşamadım sayarım ve hiç görmedim, hiç duymadım. Bir yerlere takılır gözüm incenin de incesinde bir sızı doğurur yine kıymıklı satırlarım. Kendimi yaraladım, affet Tanrı'm.


Dilara Aksoy

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: yaralı-hayat-deneme-sitem

Şiirkolikte kayıtlı 294 yazısı bulunmaktadır.

Dilara Aksoy yetkili üye konumundadır.


Dilara Aksoy denemeleri

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri