» Cezmi Ersöz şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

19.03

2017

Saatlerin Hepsi Dünde Kaldı

Rüzgar Yılmaz

Bu öykü, 25.03.2017 tarihinde günün denemesi seçilmiştir.Yanımda değilken, sesini duymazken ve gözlerim seni görmezken bile nasıl içim dışım önüm arkam her yanım sen olabiliyorsun? Tam olarak hangi gün seni ruh diye bedenimin içine doldurdum? Aklımdan çıktığın bir saniye bile olmuyor. Tüm hikayeleri senin de duyman lazım, tattığım tüm yemekleri senin de tatman lazım. Susarken de yanımda; konuşurken de karşımda hep seni istiyorum. Arkana yaslanmanı, o gece baktığın gibi bana tüm gerçekliğinle tüm çıplaklığınla daha önce dünya üzerine böyle bir aşk gelmemiş gibi bakmanı istiyorum.

İnsanlar geliyor, insanlar geçiyor. Uğrak bir istasyonda bir seni bekliyorum. Her yeni gelen trenden sen inersin diye gözlerim seni arıyor. Uzak bir yoldan geleceksin yorgunluğunu nasıl alırım diye düşünüyorum. Ellerim üşüyor cebime sokuyorum. Her an gelebilme ihtimaline karşı heyecandan dizlerim titriyor. Tüm okuyacağım şiirleri bir kenara not ediyorum. Gidilecek yerler listemin adını değiştiriyorum. Çünkü hepsine sadece sen varsan gidilecek. Sensiz bir ömür düşünemiyorum. Günler geçiyor ama hiç yarın gelmemiş gibi, bugün hiç olmamış gibi. Tüm geçirdiğim saatler sadece dünden bir parça. Seni bekliyorum.

Rüzgar Yılmaz

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Etiketler: deneme-rüzgar-ünal

Deneme için yorumlar

Bu denemeyi sevdim diyenler

Yazarın son 10 yazısı

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri