» Attilâ Ylhan şiirlerini mi okumak istiyorsunuz? Öyleyse tıklayın! (yeni)

15.03

2013

Postkolonyal Öğretmenimiz

Tolga Can TemurYaslandığım asırlık çınara kendi sesimi katarak yeni bir oluşum çıkarmaya çabalıyorum, beynine kazınacak cümleler bulmalıyım evrensel olanı yakalamak için .Göz açıp kapayıncaya kadar değişim baş gösteriyor, suskunlar konuşkanlaşıyor,düşündükleriyle kimseyi inandıramayınca köprüden atlayarak intihar ediyor bir oklu kirpi.

Sırtını kayaya dayamış adamın enselenişiyle, bal ve çiçek özütü elde ederek yaşayan yeni bir insan türünün yanlış ve bilinçsiz davranması yüzünden bu durumla karşılaşmış oluyoruz.

En iyi hikaye kestane üzerine olan mıdır? Bu kadar işlerden sonra yine de umuda yolculuk başlıyor bir kaç şanslı kişi için. Şeker yaktıktan sonra gelin, arkasını dönüp çiçeğini fırlattığında aslında o çiçeği kim kaparsa ona kısmet çıkmayacağını çok iyi biliyor. Akşamları çok içen bir rektör yeğeni ,papaza fırçayı çekip yağlanmaya devam ediyor,

Yarışa hazırlanır gibi sürmeli gözlerine son kez baktı, hiç umulmadık zamanda aşık olmuştu, siyasi olaylar, uluslararası ilişkiler bölümünde okuduğu için yakından takip etmesi gereken konuların başında geliyordu. Siyasetten yakından ilgilenmesi aslında sevgilisini rahatsız ediyordu, beraber konuşabilecekleri ortak konulardan biri değildi siyaset, ama belki de böyle daha mutlu olacaklardı.

Tolga Can Temur

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri